Dj na wesele kiedy rozpocząć poszukiwania odpowiedniego Dj-a?

Organizując wesele stajemy przed trudnym wyborem dj-a wodzireja czyli odpowiedniej osoby reprezentującej nas podczas wesela.

Wszystko zależy jakimi priorytetami się kierujemy. Jeżeli stawiamy wysoko zabawę taneczną i szukamy dobrego dj-a weselnego to sądzę, iż 1,5 roku przed planowanym weselem to odpowiedni czas aby rozpocząć zbieranie ofert. Mamy wtedy szansę na to, iż wielu profesjonalistów będzie w naszym zasięgu jeżeli chodzi o dostępne terminy i będziemy mogli wybrać swojego ulubionego dj-a. DJ-e weselni jak w każdym zawodzie dzielą się na profesjonalistów i amatorów, a co za tym idzie o ich dostępności decydować będzie ich popularność.

Kolejnym krokiem jest selekcja, czyli wybranie odpowiedniej osoby z ofertą dopasowaną do naszego budżetu. W tym celu niezbędny będzie kontakt i tu powinno się zwrócić uwagę na sposób, w jaki Dj odpowiada  na pytania. Już po pierwszej rozmowie czy tez mailu, można wywnioskować czy mamy do czynienia z profesjonalistą, czy też nie. Tylko zatrudnienie sprawdzonego Dj-a da gwarancję, że impreza będzie taka, o jakiej marzyliście. Zweryfikujecie to najlepiej, jak potraficie. W tym pomoże wujek gogle i internet oraz opinie innych osób, które korzystały z usług wybranego dj-a. Niezastąpione będzie również spotkanie i omówienie swoich oczekiwań bezpośrednio z wybraną osobą.

W takim przypadku czas na spisanie umowy. Skoro decyzja została podjęta nie należy zwlekać z podpisaniem umowy. Musimy pamiętać o tym, że ślub i wesele to dla nas wyjątkowe wydarzenie lecz są też inne pary, które mogą zabiegać o naszego dj-a. Nie radzę czekać z nią na ostatni moment. Umowa to Wasza gwarancja, że nie spotka Was jakaś nieprzyjemna niespodzianka. to również gwarancja, że cała praca poświęcona na wybór dj-a pójdzie na marne a my pozostaniemy z wyborem mniejszego zła czyli kogokolwiek z wolnym terminem.

Umowa przede wszystkim powinna być prosta i zrozumiała lecz powinna zawierać najważniejsze informacje takie jak dane adresowe, miejsce wesela, przedział czasowy usługi i cenę.

Zdania na ten temat są podzielone lecz ja z doświadczenia wiem, iż tworzenie scenariusza weselnego zbyt wcześnie to duży błąd. Zazwyczaj im bliżej tej ważnej chwili tym bardziej zmienia się podejście do kluczowych momentów na weselu, bardzo często przyszli Państwo młodzi wypytują znajomych bądź inspirują się rzeczami znalezionymi w internecie. Jeżeli scenariusz zostanie stworzony podczas podpisania umowy wtedy będzie trzeba wprowadzać poprawki i korekty a to sytuacja, która może wprowadzić wiele błędów lub pomyłek. Sam stosuję zasadę iż scenariusz weselny tworzymy w tygodniu poprzedzającym wesele wtedy błędów i pomyłek – Brak 😉